מערכת אזעקה אלחוטית

ביטחון והגנה לבתים פרטיים, לבתי עסק ולבניינים בכלל, הינם דבר הכרחי למטרת פעילות שוטפת והתנהלות תקינה.

בטרם פתיחה של עסק מסוים, חשוב לדאוג לאבטחת העסק ולמעשה, לדאוג לפתרונות מיגון הולמים, כאלה שיוכלו לשמור עליו מפני פריצות או גניבות וכיו"ב.

פתרון מיגון נפוץ, אותו נהוג להתקין בתי עסק או בבתים פרטיים כאחד, הינו מערכת אזעקה. אחד מסוגי מערכות אזעקה פופולאריות, שמותקנות הינו מערכת אזעקה אלחוטית. 

 

תפקוד מערכת האזעקה

מערכת אזעקה פועלת כך שהיא מתריעה אתכם, כאשר משהו מתרחש בשטח ביתכם או בית העסק שלכם ובדרך זו, עוזרת לכם לפקח ולשמור על מרחב הבית או בית העסק שלכם מפני נזקים, גניבות וכד'.

מערכת אזעקה מאותת, באמצעות השמעת קול, שאנשים זרים או פורצים מאיימים לחדור לתוך השטח שלכם ולבצע בו את זממם. 

פונקציה נוספת שממלאת מערכת אזעקה הינה הרתעה. השמעת קול האזעקה מטרתה גם להפחיד את הגנב או הפורץ, שמאיים להיכנס פנימה (לתוך ביתכם או בית העסק שלכם) ובכך, למנוע ממנו לבצע את זממו ולברוח. 

 

רכיבים הכלולים במערכת אזעקה

רכיבים שונים נכללים במערכות אזעקה וביניהם: גלאי ל תנועה, גלאי אינפרה אדום פאסיבי, גלאי קרן אינפרה אדום אקטיבי, מפסק מגנטי, גלאי אקוסטי ועוד. 

 

מה ייחודה של מערכת אזעקה אלחוטית? 

מערכות אזעקה לבית או לעסק נמכרות בכמה סוגים, כאשר אחד מן הסוגים הינו מערכת אזעקה אלחוטית. 

מדובר במערכת אזעקה אשר אזעקה אשר עובדת ע"י סוללות והינה מבוססת על חיישני תנועה. בנוסף, מערכת אזעקה אלחוטית עובדת ע"י שימוש בשלט.  

התפתחות הטכנולוגיה וכניסתם לשוק של טלפונים חכמים, הביאה לשדרוג גם של מערכות אזעקה. מערכות אזעקה מיוצרות כיום עם אופציה לחבר אותן לטלפונים חכמים או למחשבים, כך שניתן לשלוט עליהם גם מרחוק.

לרוב, טכנולוגיה זו כוללת גם שימוש באפליקציות, שבאמצעותן ניתן לנהל את מערכת האזעקה ולפעל אותה מכל מקום שבו נמצאים.

מדובר באפליקציות שקל לתפעל בד"כ, כך ששימוש בהגדרות שלהן הינו פעולה די פשוטה וקלה עבור המשתמש.

כשמערכת האזעקה מאותתת, המשתמש בד"כ יקבל שיחה או הודעה בטלפון שלו וכך יעודכן על כניסתם של אנשים לשטח ביתו או בית העסק שלו. 

רוב מערכות האזעקה שמותקנות מתופעלות באמצעות שלטים, כאשר השימוש בשלט מתבצע בד"כ ע"י לחיצה באחד מלחצנים קבועים שמוגדרים בשלטים של מערכות אזעקה. 

 

כמה עולה התקנת מערכת אזעקה אלחוטית?

לרוב, עלות התקנה של מערכת אזעקה אלחוטית גבוהה יותר מעלות התקנה של מערכת אזעקה קווית, מהסיבה שהרכיבים הכלולים בהקמת מערכת אזעקה אלחוטית יקרים יותר מאלה הכלולים בהקמת מערכת אזעקה קווית. 

עלות כוללת הכרוכה בהקמת מערכת אזעקה אלחוטית נאמדת בטווח מחירים שבין 6,000 – 2,000 ₪, בהתאם לכמות הרכיבים שמתווספים להתקנה ולסוגיהם. העלות הנקבעת עבור התקנת מערכת אזעקה בד"כ גם תכלול את עבודתו של המתקין. 

 

בחירה במערכת אזעקה מתאימה 

מגוון מערכות האזעקה שמיוצר כיום הינו די רחב וניכר כי ישנן מערכות אזעקה פשוטות יחסית ולעומת זאת, ישנן מערכות אזעקה משוכללות יותר.

בבואכם לבחור מערכת אזעקה מתאימה, חשוב לקחת בחשבון הן את העלות הכוללת של מערכת האזעקה והן את סוגה ואת היתרונות שבה.

מצד מערכת אזעקה, רק בגלל עלות מוזלת, אם איננה משרתת אתכם כפי שהנכם מצפים.

בעל מקצוע בתחום, שמכיר מערכות אזעקה ויודע לתאים אותן לפי דרישות הלקוחות, יוכל לסייע לכם בבחירה של מערכת אזעקה טובה, שתתאים למטרותיכם. 

 

התקנת מערכת אזעקה אלחוטית

התקנה של מערכת אזעקה אלחוטית מחייבת ידע ומיומנות והתמצאות ברכיבים שונים שכלולים במערכות אזעקה.

לפיכך, בבואכם להתקין מערכת אזעקה, כדאי שתיוועצו תחילה עם בעל מקצוע בתחום, שיוכל להציע עבורכם מערכת אזעקה מתאימה ולבצע עבודת התקנה טובה.

התקנה מקצועית של מערכת אזעקה חשובה כדי להבטיח תפעול תקין של המערכת ומניעה של תקלות בהמשך. 

 

לסיכום

חשיבות אבטחת מבנים גדלה ובעקבותיה עלה השימוש במערכות אזעקה, בבתים, בבתי עסק ובניינים שונים. 

התפתחות הטכנולוגיה הביאה לשדרוג של מערכות אזעקה וכיום, מערכות אזעקה שכוללות חיווט פחות ופחות מותקנות ואת מקומן תופסות מערכות אזעקה אלחוטיות.

מערכת אזעקה אלחוטית מופעלת באמצעות שלט מתאים ויתרונה המרכזי הינו היכולת לשלוט בה גם מרחוק. 

חברת קליק מערכות אבטחה עוסקת בהתקנת מערכות אזעקה לבתים פרטיים ולבתי עסק ומציעה לכם שירות מקצועי בתחום ובמחירים משתלמים.  

אז מה היה לנו עד עכשיו
לקבלת הצעת מחיר למערכת אזעקה אלחוטית השאירו פרטים או חייגו עכשיו
קליק מערכות אבטחה

קליק מערכות אבטחה מעניקה שירות ויחס אישי לכל לקוחותיה. אנו נותנים שירות במגוון רחב של מערכות לבית, למשרד, לחנויות ולתעשייה.

שירותים נוספים