תיקון אינטרקום

האינטרקום חשוב ביותר לאבטחה שלנו בבית ובמשרד. בעזרתו ניתן לזהות את המבקרים, לאפשר להם להיכנס או להיות שקטים עד שילכו אם רוצים למנוע את כניסתם.

בנוסף, הוא מכשיר המרתיע פורצים ובאמצעותו ניתן לתעד כל מה שקורה מחוץ למבנה.

אך מה קורה אם הוא מתקלקל? מי אחראי על התיקון וכיצד ניתן לתקן אותו? במאמר זה נבדוק מה ניתן לעשות כדי לתקן את האינטרקום.

 

מה אתם יכולים לעשות כאשר האינטרקום אינו עובד?

הדבר הראשון שעושים כמו בכל הפעלת מכשיר חשמלי היא לוודא שהאינטרקום מחובר לחשמל. יתכן שהתקלה נובעת מהוצאת התקע של האינטרקום מהשקע בשוגג.

במידה ומדובר על תקלה ספציפית כמו מערכת קולית שאינה פועלת באינטרקום יש צורך להזעיק את טכנאי האינטרקום שיפתור את הבעיה.

במידה והאינטרקום לא פועל בכלל והוא מחובר לחשמל, ייתכן והשנאי שלו התקלקל ולכן לא עובר אליו זרם חשמלי. במקרה כזה מזמינים טכנאי שיחליף את השנאי ויגבה מחיר על השנאי החדש ועל העבודה.

עוד סיבות לאינטרקום ששווק חיים אלו בעיות חיווט. תיקון נוסף שיש להזמין עבורו את הטכנאי הוא פאנל עם לחצנים שנתקעו.

יש להחליף את הלחצנים ובמקרים מסוימים את כל הפאנל. היזהרו מטכנאים שיחייבו אתכם פעמיים. פעם ראשונה כשיגיעו לאבחן את התקלה ופעם שנייה כדי להתקין את החלקים המקולקלים.

 

הסיבות לתקלות באינטרקום

תקלות נוספות באינטרקום יכולות לנבוע מבעיית מתח כאשר החשמל לא מספיק חזק ולכן דלת הכניסה אינה נפתחת.

יכולה אף להיות בעיה במנעול החשמלי שבעתו הדלת לא נפתחת או בעיה ספציפית בדלת.

במידה ורכשתם אינטרקום עם שפופרת ולא ניתן לשמוע את הקול שלכם או של המבקרים, כנראה שיהיה צורך להחליף את השפופרת אם לא מדובר על בעיה של מגע בחוטים.

הרבה תקלות במערכת האינטרקום מתרחשות בשל חדירת מים ומפגעים סביבתיים. למשל, הפאנל החיצוני המותקן בשער הכניסה לבית הפרטי חשוף למפגעי מזג אוויר ולכן יכולה להצטבר בתוכו קורוזיה או רטיבות.

כדי למנוע חדירה של מים לאינטרקום מומלץ לאטום את החריצים החשופים בין הרצפה לחלק התחתון של הדלת, שם עוברים חוטי החשמל. את האיטום ניתן  לבצע בקלות באמצעות סיליקון.

 

כמה עולה לתקן אינטרקום?

כל עוד יש מסגרת של אחריות על מערכת האינטרקום והחלקים השונים, רוב עלויות התיקון לא יעלו כסף.

יחד עם זאת, כאשר אין אחריות ויש צורך בתיקון, המחיר נקבע בהתאם למחיר חלקי החילוף ולעבודה. למשל, קצר חשמלי באינטרקום או בעיות בחיווט יעלו בין 200-350 ₪.

במידה ומחליפים חלקים המחיר יעלה בהתאם לסוג ולעלות שלהם. ככל שמדובר בחלק ממותג יקר יותר, המחיר יהיה גבוה יותר.

ישנם מקרים בהם ניתן לקבל הצעת מחיר לתיקון לפני הגעתו של הטכנאי. למשל, אם הבעיה בפאנל של הלחצנים, ניתן לצלם את הפאנל ולשלוח לטכנאי על מנת שיידע אתכם אם יש צורך בהחלפת כל הפאנל או רק בחלק מסוים.

כך גם תמנעו את עלות הביקור וכאשר יגיע הטכנאי הוא ייגש ישר לעבודה.

 

להתקדם למערכת אינטרקום חדשה

לעיתים תיקון יקר הוא בזבוז כסף ועדיף להיפטר ממערכת האינטרקום הישנה ולרכוש מערכת חדשה ומתקדמת כמו שיש בחברת קליק מערכות אבטחה.

למשל, בבתים רבים משתמשים באינטרקום שפופרת שהוא מיושן מאוד. תקלה משמעותית היא הזדמנות נהדרת לעבור למערכת רצינית יותר כמו אינטרקום אלחוטי או אינטרקום עם מצלמה וקודן.

האינטרנט האלחוטי עובד באמצעות אפליקציה שמורידים למכשיר הנייד. מקבלים התראה למכשיר בכל פעם שמישהו מצלצל בדלת וניתן לשלוט על פתיחת הדלת גם מרחוק, לראות את המבקר ולשוחח איתו.

אינטרקום עם מצלמה וקודן עובדים באמצעות כבל העובר בארון התקשורת. ניתן לפתוח את הדלת באמצעות קוד סודי כשמדובר בדיירי הבית או לפתוח את הדלת עם הזמזם כאשר מגיעים אורחים שכמובן מצולמים בכניסה.

 

המלצה על חברת תיקוני אינטרקום

חברת קליק מערכות אבטחה מספקת התקנת מערכות אינטרקום מסוגים שונים עם אחריות לטווח רחוק. במסגרת האחריות הטכנאים יגיעו לתקן כל תקלה.

למרות זאת, הצפי לתקלות הוא מינימלי מאחר ומדובר על חברה בעלת מוניטין שהמוצרים שלה איכותיים.

בנוסף, ניתן לקבל ייעוץ מהחברה על תיקון תקלות באינטרקום ועל בחירת מערכת אינטרקום המותאמת לצרכים שלכם בבית או בעסק הפרטי.

אז מה היה לנו עד עכשיו
לקבלת הצעת מחיר לתיקון אינטרקום השאירו פרטים או חייגו עכשיו
קליק מערכות אבטחה

קליק מערכות אבטחה מעניקה שירות ויחס אישי לכל לקוחותיה. אנו נותנים שירות במגוון רחב של מערכות לבית, למשרד, לחנויות ולתעשייה.

שירותים נוספים